Podometrija - tā ir pēdu noslodzes datordiagnostika ar kuras palīdzību ir iespējams noskaidrot ķermeņa smaguma sadalījumu uz pēdu. To veicam divos veidos- statikā un dinamikā.
Ja tiek rekomendētas ortopēdiskās zolītes, mēs veicam testa pārbaudi ar zolītēm, lai pārliecinātos vai problēmu vieta tiek pareizi un precīzi koriģēta.Izmeklēšana tiek veikta ar jaunāko MEDICAPTEURS aparatūru vairākos posmos.
Mūsu aparatūru paši amerikāņi nosauc par revolucionāru, jo 8159 apzeltīti biosensori ļauj ar milzīgu precizitāti veikt podometriju. Ļoti augstā tehnoloģija un sensoru jūtīgums ļauj veikt podometriju arī maziem bērniem. Esam droši, ka Aetrex aparatūra ir ar visaugstāko izšķirtspēju. Pēdējā gada laikā mums pacienti jautā: vai tad jums ir dinamiskā podometrija? Bija, ir un būs! Tas ir tik vienkārši- ar vienu taustiņu programma tiek pārslēgta no statikas uz dinamiku! Tātad dinamiskā podometrija nav nekāds jauns velosipēds, mēs to veicam jau sesto gadu, Latvijā tās pirmsākumi ir 20 gadus atpakaļ. Atšķirība ir tā, ka mēs nekad neakceptēsim pārbaudi tikai gaitā, jo pārsvarā pamatproblēmas vērojam jau statiskajā pārbaudē. Ienākot jauniem konkurentiem, mums pacienti jautā- tad kāpēc jums tā podometrija ir tik lēta? Atbildam- tāpēc ka mēs neprotam un nevēlamies "uzpūst cenas" .
Atnāc, pārliecinies!
|
|
Īsa podometrijas vēsture Latvijā.
Lai precīzi varētu izvērtēt pēdas noslodzi, tiek veikta gan statiskā gan dinamiskā pārbaude. Pasaulē šos izmeklējumus kā ļoti svarīgus atzina daudz ātrāk kā pie mums. Latvijā statisko un dinamisko podometriju veikt uzsāka 30 gadus atpakaļ, kad pie mums sāka izmantot 7 metrus garu dinamisko celiņu. Med.zin.doktore Zane Pavāre ir viena no pirmajām, kura veic dinamisko podometriju un gaitas analīzi. Statisko un dinamisko podometriju jau 20 gadus veic "Hemat" Māra Toma vadībā, kurš katru gadu mūsu asociācijai atved "ortopēdijas jaunumu paketi" no ASV. Kā diagnostikas aizsācēja, mācību materiālu metodoloģijas izstrādātāja ir jāpiemin dr.Iveta Spodriņa, kura arī daudzas novitātes atveda no vairākām valstīm un ir uzskatāma par podometrijas "atdzīvinātāju' Latvijā. Profesors Mārcis Krūmiņš un profesors Jevgēnijs Djukedžijevs gadu desmitos ir analizējuši pacientu gaitu.Viennozīmīgi nevar akcentēt viena izmeklējuma svarīgumu pār otru. Ir novirzes kuras var atrast tikai statikā un ir cita veida novirzes, kuras redzam dinamikā.
* Statiskā podometrija - stāvot uz podometra paklāja virsmas, iespējams precīzi noteikt spiediena sadalījumu katrā pēdas punktā. Jūtīgie 8159 sensori precīzi parādīs pēdas "karti" uz datora ekrāna. 16 toņu krāsu gamma pasaka priekšā vājos punktus.Ar statisko podometriju iespējams diagnosticēt praktiski visas novirzes no normas.
|
|
* Dinamiskā podometrija - tiek veikta, lai noteiktu pēdas noslogojumu gaitā un ķermeņa līdzsvaru kustībā. Aparatūra tiek pārprogrammēta uz analīzi gaitā, pacients "iziet cauri "sensorajam paklājiņam, kurš parāda gaitas analīzi uz datora ekrāna.
Pieņemšanas laikā izanalizējam abus mērījumus, izskaidrojam pacientam rezultātus, tiek rekomendētas individuālās ortopēdiskās zolītes . Īpaši sarežģītos gadījumos zolītes tiek pagatavotas vienas nedēļas laikā. Iesakām arī citus rehabilitācijas pasākumus lai uzlabotu jūsu dzīves kvalitāti.
Kad ortopēdiskā zolīte ir piekoriģēta līdz jums vēlamajam rezultātam, mēs pieņemšanas laikā veicam testa pārbaudi. Tas nozīmē, ka jūs uzkāpjat uz sensorās virsmas jau ar zolīti. Ja tomēr jūtat diskomfortu, mēs atrodam tādu risinājumu, lai pēdiņas pakāpeniski pierod pie zolītēm.
|
|
* Ar Bosh pašlīmeņojoša lāzera staru palīdzību tiek izvērtēta iegurņa attiecība pret mugurkaulu un iespējamā mugurkaula nobīde no vertikālās ass. Mūsu darbības rezultātā esam no jauna (pirmreizēji) atklājuši daudzas dažādu pakāpju skoliozes un novirzījuši pacientus pie profesionāļiem.
Cienījamie vecāki! Lūdzu pasekojiet līdzi, cik smagas ir jūsu bērnu skolas somas! Pārlieku slodze vai napareizi izvēlēta soma/ uz viena pleca/ ir nopietns drauds mugurkaula deformācijai.
Zemāk uzrādam linku MK noteikumi par skolas somu smaguma pieļaujamām normām LR
http://www.likumi.lv/doc.php?id=69952
|
|
Analizējot šos datus, ortopēds nepieciešamības gadījumā ieteiks un pielāgos supinatorus. Parasti ar zolītēm vien var būt par maz lai panāktu maksimālo iespējamo efektu. Mēs individuāli iesakām tālākus rehabilitācijas pasākumus.
Īpaši Tavām vajadzībām pielāgotās zolītes
- palīdz pēdai "strādāt" pareizi un likvidē traucējošās blakusparādības
- nodrošina ērtu staigāšanu un stāvēšanu
- rada optimālus nosacījumus pēdas funkcionēšanai
- novērš pēdas deformācijas turpmāku attīstību
- ļauj bez problēmām valkāt jebkurus iepatikušos apavus.
Zolītes tiek pielāgotas pieņemšanas laikā, pārbaudot to atbilstību pacienta pēdas fizioloģiskajām īpatnībām. Tas ir svarīgi tajos gadījumos, ja pacientam ir pastiprināta pēdas nervu jūtība.Tad sākumā veicam mazāku zolīšu korekciju un soli pa solim dodamies uz mērķi ko mums priekšā pasaka dators. Arī gados vecākiem pacientiem mēs nevaram "agresīvi ielauzīt" pēdiņas līdz vēlamajam efektam ko mums diktē datorprogramma. Te ļoti svarīga ir pakāpenība.
|
|
Mēs nākam ar draudzīgām cenām! Mēs nākam ar profesionalitāti! Mēs nākam ar pozitīvu attieksmi pret katru pacientu!
Diagnostikas un konsultācijas cena - 50
Zvani - 28 222 569 |
|
|